Pravidla METRO

Kapitoly, a bodování, a obchod

Kapitoly a bodování:

Hra bude rozdělena na dějové kapitoly. V každé kapitole dostane vaše frakce úkol od velitele. Vžijte se do atmosféry, a pokuste se hlavní úkol splnit (dbejte na časové limity úkolů). Za splněný hlavní úkol získá frakce 2 body. Frakce s nejvíce body na konci hry zvítězí.

Rozdělení:

Na začátku hry se frakce rozdělí do 3 skupin, každá z nich bude během kapitoly plnit odlišný úkol:

  • Průzkumníci - Plní hlavní úkol
  • Stalkeři - Mají volnou hru, a obstarávají zásoby
  • Strážci - Hlídají tábor před napadením 

Po skončení dané kapitoly se skupiny vystřídají

Obchod:

Na tržnici se dá obchodovat se všemi herními předměty. Jako měna slouží vystřelené náboje různých ráží. Součástí tržnice je i bar, a casino. Také se zde pohybují postavy, pro které se dají plnit různé sekundární úkoly. Za jejich splnění získáte měnu, střelivo, i jiné herní předměty. 

Survival, radiace, a vybavení tábora

Survival:

Jídlo - Na konci každé kapitoly musí frakce mít alespoň 2 jednotky jídla (plechovka, těstoviny, rýže). Pokud ho neobstará, v táboře vypukl hladomor, a frakce ztrácí 1 bod.

Radiace - Mnoho prostorů je zamořeno radiací. Takový prostor se pozná podle zeleného, a nebo červeného lightsticku.

Zelený lightstick - slabá radiace

Červený lightstick - silná radiace

Do okruhu 2m od zelených lighsticků se dá vstoupit pouze po zakoupení protiradiační injekce na tržnici. Do okruhu 2m od červeného lightsticku je vstup zakázán!

Vybavená tábora:

Dílna -Slouží jako výrobna munice. Najděte, a položte na ni kladivo, šroubovák a kleště. Během průběhu hry bude dílna ''vyrábět'' munici. (Munici předá vedení frakce, a nebo procházející karavana)

Dynamo - Hráči zde uloží své svítilny. Za každou přinesenou baterii může hráč začít používat svou uloženou svítilnu.

Farma - Po jejím zakoupení na trhu bude frakci stačit pouze 1 jednotka jídla, aby nevypukl hladomor.

Podzemí

Zamoření - Všechny podzemní prostory se považují za zamořené. Vstoupit do nich lze pouze s protiradiační ochranou - injekcí. 
Boj - V podzemí je zakázáno střílet (zdi jsou nestabilní). Před vstupem do podzemí se nechají všechny střelné zbraně u vchodu.
Výjimka - V podzemních prostorech lze používat plynovou masku, jako ochranu před radiací. (hráč si tak nemusí kupovat protiradiační injekci) Upozornění - toto pravidlo neplatí na povrchu!

Zranění, loupení a Respawn

Zranění:
Pokud jste zasaženi do jekékkoliv části těla, svalte se na zem, a 5 minut dělejte zraněného. (Nepočítá se zásah do zbraně)

Během této doby vás mohou protihráči oloupit, oživit obvazem, a nebo dotáhnout na tržnici k doktorovi. 

Respawn:

Pokud vás nikdo neoživil, a nebo jste se nedostali včas do nemocnice, odcházíte na respawn - ten se nachází na tržnici. Hráči se oživí každých 30 minut (00-30-00).

Loupení:

Ve hře lze uloupit herní předměty od zraněných hráčů, a nebo z táborů jiných frakcí. 

Zraněný hráč musí na vyzvání vydat polovinu svých herních předmětů, Nelze loupit munici v zásobníku. Pokud má oloupený hráč dur, musí se mu nechat alespoň jeden pytlík.

Hráč může být oloupen pouze jednou!

Herní předměty

Vystřelené náboje - Herní měna.
Munice - Střelivo do airsoftových zbraní.       

Baterie - Suchý článek, po jeho uložení do dynama v táboře můžete začít používat svou svítilnu.                        Obvaz - Může oživit zraněného hráče.                                                                                                                        Dur (sáček s moukou) - Umožňují okamžitý respawn (nemusí se čekat na tržnici).                                              Protiradiační injekce - 60 minut po jejím zakoupení lze ignorovat slabou radiaci (zelený lightstick).                Jídlo - Nutná komodita. Pokud frakce nemá 2 jednotky jídla na konci každé kapitoly, ztrácí bod.                          Farma (krabice s podhoubím) - Po jejím zakoupení frakci stačí mít pouze 1 jednotka jídla na konci každé kapitoly.                                                                                                                                                                Nářadí - Slouží k výrobě munice. Po jeho uložení do dílny v táboře umožní získání munice zdarma od karavany.                                                

Elektronika, olověné baterie, cenné předměty - V troskách města se nachází mnoho cenných předmětů, se kterými se na trhu obchoduje. Můžete je na trh přinést, a smlouvat prodejní cenu.

Scénářové předměty

V areálu se budou nacházet i předměty určené pro hlavní úkoly frakcí. Takové předměty budou označeny červenou/zelenou/modrou páskou (podle toho, pro jakou frakci jsou určeny) - pokud se těchto předmětů váš  úkol netýká, nemanipulujte s nimi.